fsdgfdg

%ق ظ، %15 %473 %1395 ساعت %10:%دی

جهاد در فضاي مجازي ( طرح رصد فضاي مجازي)

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)


 

 

 

جهاد در فضاي مجازي ( طرح رصد فضاي مجازي)

مقدمه

حضرت امام محمدباقر (علیه السلام ) فرمود : هرگاه زمام امور به دست ما بیفتد ومهدی ما بیاید ، هریک از شیعیان ما ، کاری تر از شیر وبرنده تراز شمشیر خواهند شد. دشمنان مارا به زیر پامی گذارند وبا دست آنان را می کوبند واین هنگامی است که رحمت خداوند فرود می آید وبر برندگان گشایش خدانازل می شود.

وقتی به این دست از سخنان و احادیث  ائمه اطهار علیه السلام می نگریم وفاصله خویش با این توصیفات را نظاره  می کنیم ، وقتی وظایف خویش در زمان غیبت را مرور می کنیم ، وقتی به یادتنهایی مولاو سرورمان در پس پرده غیبت می افتیم ووقتی مصائب دردناک خاندان عصمت وطهارت علیه السلام رابه یاد می آوریم تنها چیزی که در ذهنمان خطور می کند بارسنگینی از ندامت وشرمساری در پیشگاه حضرت اهل بیت علیه السلام خواهد بود .

وبه راستی چه بد پیروانی هستیم اگر فراموش کنیم وظایفمان را در مقابل حضرت ولی عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء)

امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام بارها و بارها درشأن وجایگاه مومنین سخن به میان آورد .ازصفات و خصوصیاتشان گفت و از وظایفی که بر دوش دارند. بارها از شقاوت شیطان و لشگریانش گله کرده و مومنین را از دام ها و حیله های ایشان بر حذر داشت . از دشمن گفت واینکه همیشه باید اورا زیر نظرداشت وفرمود : من نام لم ینم عنه (( هرکس از دشمنش غافل شد ،دشمن از تو غافل نخواهد شد))

امام علیه السلام به علم خویش سعی در شناساندن دشمن به ما می نمودو رنج ها می کشید که مردمان در خواب غفلت فرو رفته را بیدار نماید اما چه بسیار مسلمان نمایانی که وظایف خویش بر دوش دیگران تصور کرده و برای مدتی به اندازه ی تمام عمر خویش به خواب فرو رفته بودند.

حضرت امیر علیه السلام می فرمود : من نام من عدوه انبهته المکاید(( هر که از دشمن خود غافل شد دسیسه ها او را به خود آورد )) اما گویی اطرافیان امام همچنان قصد بیداری نداشتند وگویی مانیزاین چنین هستیم ؟؟؟

دشمن را فراموش کردیم ، بارگاه دو امام معصوم علیه السلام در سامرا تخریب شد اما همچنان در غفلت به سرمی بریم .

دشمن را کم شمردیم .به پیشگاه امام زمانمان (عج ) بی حرمتی شد وما همچنان بی اعتنا به روز مرگی خود مشغول بودیم .

-          از دشمن غافل شدیم ، حکم کشتار پیروان اهل بیت ( علیه السلام ) صادر شد و دسته دسته از دم تیغ گذرانیده شدند وما همچنان از وظایف خویش دور افتاده ایم.

- دشمن را خفته پنداشتیم در حالی که در زیر سرمان ودر کشور خودمان ایران ، گروهک ها ایجاد  نموده ودر سیستان به قتل وغارت پرداخت وما گفتیم حالا مانده است تا به پایتخت برسد .

- از خطوات دشمن غافل ماندیم تا او در یک روز تمام پایگاههای اینتر نتی  مراجع تقلیدمان را منحل سازد وما مبهوت ایستاده و نظاره کردیم .

- از ابزار و وسایل دشمن بی اطلاع ماندیم و او سایت ها ، CDها وکتاب ها برای جوانان آماده ساخت و برای درون خانه های اهل تشیع هدیه آورد و ما فقط از روی جهالت لبخند زدیم .

- و هزاران بار حمله و هجمه ی بی محابای دشمن که همه بی جواب ماند تا این سوال جدی تر شود که چه تفاوتی است میان ما و میان آنها که امیر المومنین ( علیه السلام ) را احاطه کرده بودند وامام  ( علیه السلام ) در مذمت ایشان لب به سخن می گشود.

سوال این است : آیا وهابیت ، این فرقه ی ضاله که حتی بقیه ی گروه های اهل تسنن را هم تکفیر می کنند وبه خون و خونریزی شهره شده ، برای شیعیان خطری محسوب می شود یا نه ؟

آیا وهابیت ، که خون شیعه را مباح دانسته و هر لحظه وهر آن در گوشه ای از جهان توطئه ای را  بر علیه شیعیان به راه می اندازند  می باید به عنوان دشمن قلمداد شود یا نه ؟آیا آنها دشمن هستند یا خیرو اگر دشمن هستند به چه میزان خطرناکند؟ وباز هم اگر خطرناک هستند وظیفه ی ما در مقابل ایشان چیست؟

مطمئنیم که پاسخ همه ی این سوالات به جز سوال آخر بسیار واضح خواهد بود وشدت اقدامات و وخامت اوضاع آنقدر زیاد است که نیازی به توضیح نیست .

حال آنچه باقی می ماند اینکه پاسخ سوال آخر چه خواهد بود ؟

به راستی وظیفه ی ما در مقابل وهابیت چیست ؟

به هر حال شاید پس از چهار ده قرن شیعه گری وهزاران بار دسته پنجه نرم کردن با دشمنان ، این خیلی بد است که بار دیگر شب راآسوده سر به بالین گذاریم و صبحگاه با خبر شویم که زبان لال ، بار گاهی از امامان خراب شده یاجمعی از محبین به دم تیغ سپرده شده اند واین شکستی بس بزرگ و ندامتی بی فایده را به همراه خواهد داشت. پس طرحی که پیش رو دارید حرکتی کوچک و اقدامی ِخُِرد خواهد بود ودر جهت شناخت ومبارزه با یکی از دشمنان اهل بیت ( علیه السلام ) وامید است که با عنایات خاصه ی امام زمان ( عج ) آنچه مورد رضایت ایشان است صورت پذیرد.

ضرورت مبارزه در فضای سایبر

آنچه مسلم است دنیای امروز ، دنیای سرعت اطلاعات و پیشرفت تکنولوژی است بدان سان که در  طرفه العینی،  اطلاعات و خبرهای گوشه ای از دنیا به گوشه ی دیگر آن منتقل می شود . در چنین فضایی آگاه شدن از تحرکات ، اقدامات جبهه های مختلف انسانی وعقیدتی اگر نگوئیم به راحتی اما ممکن خواهد بود . فی المثل به راحتی قبل از وقوع یک جنگ می توان از طریق اطلاعات واخباری که از  طرفین  دعوا در اینتر نت ، شبکه های خبری و برنامه های ماهواره ای مخابره می شود امکان انجام آن  را پیش بینی نمود .

حال واضح است که این شرایط برای دشمنی که ادعای قدرت نمایی در اینترنت را داشته و شبکه های مختلفی رادر این فضای مجازی ساپورت می کند بسیار پررنگ تر و قوی تر خواهد بود.

در واقع به دو دلیل ضرورت فعالیت در اینترنت برای رصد کردن وسپس مقابله با وهابیت به اثبات  می رسد . اول اینکه در قرن بیست ویکم به راحتی می توان با زیر نظر داشتن پایگاه های خبری و  اطلاع رسانی یک قدرت یا ایدئو لوژی خاص که دارای سازماندهی خاصی می باشد از اقدامات آن ها  باخبر شد وبدین وسیله از تحرکات آینده واحتمالا خطراتی که در آینده به وجود خواهند آورد  جلوگیری نمود وثانیا وهابیت از اینترنت به عنوان یکی از مهم ترین امکانات وتسهیلات پر سرعت ، کم هزینه و پرتوان امروزی به نحو احسن استفاده می نماید تا اعتقادات و عقاید پوچ ونادرست خویش را  ترویج دهد و در مقابل اندیشه های تشیع را به سخره گرفته و سعی در تبلیغات سوء بر علیه همه ی ارزشهای مذهبی ما نماید .

برهمین اساس می توان بیان نمود یکی از ضروری ترین فعالیت هایی که می بایست برای مقابله با این  دشمن قسم خورده سازمان دهی شود اقداماتی برنامه ریزی شده و هدفمند در فضای مجازی اینترنت  می باشد .

کلیت طرح

همان طور که در جریان هستید مجموعه ای که طرح حاضر را به نگارش در آورده است مجموعه ای از  جوانان اصفهانی بوده که بر اساس  احساس  وظیفه در جریان تخریب بارگاه ملکوتی عسگریین ( علیه السلام ) در سامرا به موضوع مبارزه با وهابیت واردشده و طی دو سال به انواع افدامات فرهنگی وعملی در جهت مبارزه با این فرقه ضاله مبادرت نموده است .

بر همین اساس شاید ، اقدامات انجام شده و تجارب حاصل گردیده مهم ترین عوامل در ایجاد طرحی است که هم اکنون در مقابل شما قرار دارد .

در واقع دست و پنجه نرم کردن مستمر در طول دو سال باعث شد تا مختصات طرحی  که هم اکنون آماده شده است را به دست آورده وبرای ایجاد وانجام آن کوشش نمائیم .

همان طور که بارها شنیده ایم علاج واقعه را قبل آن می بایست انجام داد و این جمله ی  موثر وزیبای  گذشتگان را ما بارها در جریان تخریب سامرا تجربه کرده و آهِ  افسوس کشیدیم که اگر قبل از تخریب  این بارگاه ملکوتی اقدامی صورت پذیرفته بود شاید هم اکنون شاهد این هتک حرمت عظیم نبوده وبه چنین اقدامات گسترده ای هم نیازمند نبودیم.

بر همین اساس ومنطق با طرحی که پیشنهاد  می شود وهمچنین بااستناد به همت وعلاقه ای که این جوانان در طول سال های گذشته از خود نشان دادند و نهایتا با استعانت خالصانه و خاضعانه از پیشگاه  قطب عالم امکان حضرت ولی عصر( ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) عنوان می شود که :

برای انجام اقدامی موثر و پیشگیرانه نیازمند گروهی برای رصد کردن دائمی تحرکات و اقدامات وهابیت می باشیم لذا این گروه آمادگی خود را برای ایجاد این مجموعه اعلام می دارد. مجموعه ای که به صورت کاملا منسجم و هدفمند اهداف و برنامه های زیر را سرلوحه وظایف روزانه ی کاری خویش قرار می دهد:

الف)رصد کردن روزانه ی تحرکات وهابیت در سراسر جهان به وسیله ی زیر نظر گرفتن رسانه های عربی و فارسی ایشان در اینترنت وارائه گزارش هفتگی به علماء و روحانیون ، دفاتر مراجع تقلید ، دفتر رهبری ومجموعه ی مشخصی از ارگانها و سازمانهای مورد نظر

ب) تلاش برای شناسایی مراجع اصلی اینترنت و قطب های سازماندهی کننده شبکه های ساپورت کننده ی اینترنتی وهابیت، زیر نظر گرفتن آن ها و تلاش برای شناسایی نقاط قوت وضعف ایشان و احتمالاً تلاش برای پیدا کردن راه هایی برای ایجاد آمادگی هک کردن در صورت تصمیم گیری و نیاز

ج)تلاش زیاد وهمت گسترده برای بازگردانی و انتقال اخبار اقدامات وهابیت در رسانه های سعودی و عربی که به زبان عربی منتشر می شود.

ح)رصد کردن اقدامات و برنامه های جهادی اینترنتی وهابیت از قبیل ثبت نام برای ارسال مجاهد به کشورها، سازماندهی عملیات های انتحاری، تهیج علیه تشیع و...

د) زیر نظر گرفتن دقیق رسانه ها و پایگاه های اطلاع رسانی مراجع فکری وهابیت از قبیل پایگاه های مفتیان سعودی و غیر سعودی ، پایگاه های دانشگاهی وشناسایی و جمع آوری لیستی ازاین پایگاه های اینترنتی

هـ) جمع آوری بانک وسیعی از آدرس های اینترنتی (ایمیل) از شخصیت های حقیقی و حقوقی وهابی که به نوعی میتوان سعی در اثر گذاری بر روی آن ها نمود و ارسال هفتگی یا روزانه محتواهای شیعی و ضد وهابی برای تحریک اعتقادی ایشان

ی) و مهمترین بخش ــ که در جایگاه خویش به تفصیل توضیح داده خواهد شد ــ که عبارتست از تعهد به طراحی و بار گذری روزانه ، هفتگی و ماهانه ی تعداد زیادی وبلاگ و سایت بر اساس یک برنامه زمان بندی شده و دقیق

در واقع طرح کلی پیشنهادی که هم اکنون در مقابل شما قرار داشته و درخواست استمداد خویش را بیان می دارد عبارت است از ایجاد یک پایگاه مشخص که در آن گروه مشخصی از متخصصان رایانه ای و اینترنت به سه محور زیر همت گمارند ؛ اولاً زیر نظر گرفتن دقیق پایگاه های اینترنتی وهابیت و احیاناً انجام اقدامات خبر رسانی و تبلیغات بر ضد آن ، ثانیاً جمع آوری بانک وسیعی از ایمیل های شخصیت های حقیقی وحقوقی وهابی و تلاش برای تبلیغات تشیع و مبارزه فرد به فرد با ایشان و نهایتاً ایجاد حجم وسیعی از وب سایت ها و وبلاگ های اینترنتی در مقابله با تحریکات انجام شده.

محور اول : زیر نظر گرفتن پایگاه های دشمن

پراکندگی اطلاع رسانی ، تأخیر در خبر رسانی رسانه های دولتی و بعضا سانسور اطلاعاتی و لحاظ کردن ملاحظات و مصلحت های خاص حکومتی در نشر و  یا بایکوت بعضی خبرها ، عدم وجود پایگاهی خاص که رسانه های غیر فارسی را به صورت تخصصی ترجمه و خبرها را دسته بندی و سپس اطلاع رسانی نماید و در مقابل سرعت دشمن در سازماندهی و انجام اقدامات بر علیه اعتقادات و مقدسات شیعه همه از جمله عواملی هستند که ضرورت وجود یک پایگاه منسجم و مشخص را برای زیر نظر گرفتن وهابیت در فضای اینترنت به اثبات می رساند .

بر همین اساس و طی این طرح ، مجموعه مذکور عنوان می دارد که در صورت فراهم شدن مقدمات مورد نیاز و تحقق یافتن این طرح به صورت روزانه به مراقبت و تحت نظر قرار دادن تمام شاهراه های اینترنتی و اطلاع رسانی وهابیت مبادرت نماید

مطمئنا فراهم آمدن گروه تخصصی از مترجمان زبان عربی و انگلیسی در اضافه نمودن پایگاه های اصلی وهابیت به پایگاه های فارسی زبان از نیازهای اصلی این طرح بود که هماهنگی های لازم برای تخقق آن صورت پذیرفته است .

علاوه بر این با فراهم آمدن یک قضای مشخص ، جمع آوری سیستم های رایانه ای مورد نیاز و خطوط پر سرعت اینترنت – که بعدا در بخش شرایط و لوازم مورد نیاز بدان خواهیم پرداخت – و همچنین گروها از جوانان مسلط بر فضای مجازی اینترنت در زیر نظر گرفتن دقیق اقدامات وهابیت به صورت روزانه و در ساعات کاری مشخص و زمان بندی شده بسیار پر تاثیر خواهد بود . بر اساس این طرح پس از مرحله رصد کردن و جمع آوری اطلاعات ، دسته بندی خبرها و اطلاعات صورت می گیرد .

در این مرحله همه اطلاعات بدست آمده در حیطه ها و طبقه بندی های مشخصی ثبت و ضبط شده و بر اساس سیاست های مشخصی که قبلا و توسط هیات مدیره سیاست گذاری شده است به طبقات مختلف قشر ها و افراد جامعه اطلاع رسانی خواهد شد .

همچنین در حین انجام این مراحل پروژه ها و یا موضوعات خاصی باز می شود که در حین انجام اقدامات روزانه به صورت جداگانه دنبال خواهد شد فی المثل در حین انجام اقدامات مرکز متوجه می شود که یک سلسله اقدامات خاصی مثلا برای انجام انتحاری در حال شکل  گیری است . لذا به سرعت پروژه مورد نظر روی میز کار باز شده و به صورت مشخص همه ی اطلاعات و اخبار مربوط به آن  رسیدگی می شود .

بدیهی است در صورت موفقیت این طرح مجموعه ی منسجمی از اخبار دسته بندی شده ی مربوط به هریک از گرو ه ها و یا شاخه های فرهنگی و نظامی وهابی جمع آوری می شود که بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود . مثلا پرونده ی مشخصی درباره ی وهابیت اندونزی و مالزی جمع آوری می شود و یا پرونده مشخصی از اطلاعات و خبر های مربوط به مثلا  شخصی به نام عبداالمالک ریگی از ابتدا تا به حال جمع آوری شده و نگهداری خواهد شد که در تالیف کتاب و یا مقالات تخصصی و انجام فعالیت های مختلف پژوهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

محور دوم : بانک آدرس های اینترنتی ( ایمیل )

شاید تا قبل از تجربه مواردی چون عمادالعصام و نظایر آن کمتر بر ضرورت فعالیت برای هدایت اعتقادی وهابیون و کسانی که در شمار دشمنان امروزی مذهب اهل بیت (ع) هستند پی برده بودیم ، اما هم اکنون با توجه به خدمات و اقدامات وسیعی که این تشرف یافتگان به مذهب شیعه از خود بروز داده اند می توان به حساسیت موضوع پی برد .

بر همین اساس در این طرح سعی می شود تا با فراهم آمدن مجموعه وسیعی از آدرس های اینترنتی قشر نخبه اعم از دانشجویان ، دانشگاهیان ، طلاب و دیگر اهالی فکر و اندیشه های وهابی و غیر شیعی در سراسر چهان سعی شود تا از راه ارتباطی فوق العاده کم هزینه و پر سرعت به نحو احسنت بهره گیری شود . علاوه بر اقدامات خاصی که در تحریک اعتقادی و نهایتا هدایت ایشان می توان برداشت ، فراهم آمدن بانک جامع و وسیعی از آدرس های اینترنتی مفتیان ، صاحبان قدرت فکری و خط دهندگان عامه ی مردم می توان گنجینه ی ارزشمندی را حاصل نمود که در آینده در شیوه های مختلف به کار خواهد آمد .

در این راستا دادن اطلاعات و اخبار واقعی به نخبگان طالب حقیقت ، تحریک اعتقادی ، مبارزه با تحریم منابع شیعی برای نخبگان وهابی ، تهدید و ارعاب بر هم زنندگان وحدت و حتی هک کردن پایگاه های ایشان هر کدام و در جای خویش متصور خواهد شد.

محور سوم : در دست گرفتن فضای اینترنت

همانطور که می دانید اینترنت یک فضای مجازی و بسیار خاصی می باشد که حضور در آن مستلزم شناخت آن و دانستن قواعد بازی در آن خواهد بود . همچنین می دانیم که هم اکنون پایگاه های بسیار غنی و پر محتوایی در فضای اینترنت به ارائه اطلاعات شیعی و تبلیغ برای مذهب حقه تشیع می پردازد . با این حال تجربه ی دو ساله و دقت در روند وضعیت موجود ما را به این نتیجه رساند که حضور فعال و در دست گرفتن نبض اینترنت نیازمند یک تغییر مسیر مشخص می باشد که در ادامه توضیح داده خواهد شد .

در واقع درست است که هم اکنون سایت هایی به زبان فارسی و بعضاً  عربی در مبارزه با وهابیت به فعالیت خویش ادامه می دهند ، اما اگر هم اکنون در گوگل به جستجو پرداخته و در حیطه مسائل مربوط به تشیع و یا وهابیت به جستجو  مبادرت کنیم چه تعداد سایت شیعی و چه حجمی از تبلیغات وهابی را در مقابل خویش خواهیم داد .

مطمئنا وهابیت در سازماندهی یک بمباران تبلیغاتی موفقتر بوده است . این دشمن قسم خورده ، عقاید پوچ و سست خویش را در رنگ ها و شکل های مختلفی در ویترین اینترنت به نمایش گذارده و با همه ی توان اذهان مخاطبان وسیع خویش را به این نتیجه هدایت می کند که حقیقتی جز آنچه ما می گوئیم وجود ندارد .

این در حالی است که محتوای غنی ، محکم و گسترده ی مبانی اعتقادی و فکری تشیع یا در کتابخانه های غریب مانده است و یا در بهترین صورت ، بصورت خاص در یک یا چند سایت اینترنتی ارائه می شود .

در این طرح آنچه بیشتر مد نظر می باشد این است که ما باید علاوه بر ارائه گسترده محتوا ، بر چگونگی نحوه ی بیان و ارائه نیز دقت نمائیم و تلاش کنیم با لحاظ کردن سیاست های مشخص،  رگ حیاتی نفوذ وهابیت در اینترنت را فشار داده و این فضای پر ارزش را به حیاط خلوت خویش تبدیل نمائیم .

برای صورت گرفتن این هدف ، حضور پر تعداد و متنوع اینتر نتی اولین و مهمترین راه به نظر می آید و بر همین اساس طی این طرح عنوان می شود که در صورت تحقق این طرح و محیا شدن لوازم و مقدمات مورد نیاز ، در یک زمانبندی مشخص و در کمترین زمان ممکن بر تعداد و تنوع سایت ها و پایگاه های شیعی افزوده خواهد شد .

در واقع در صورت تحقق این طرح ضمانت می شود که بر اساس امکانات موجود به صورت روزانه ، هفتگی و یا ماهانه تعداد مشخصی وبلاگ و یا وب سایت با ظواهر زیبا و جذاب در تنوع های گوناگون و برای مخاطبان مختلف سنی و قشری آماده و بار گذاری شود .

مطمئنا با تحقق مناسب این طرح پس از چند ماه و یا حداکثر یک سال مجموعه متعدد و جذابی از سایت های عربی ، فارسی و  انگلیسی در زمینه های مختلف به مبارزه با وهابیت و بایکوت تبلیغاتی آن در فضای اینترنت اقدام خواهد نمود که این خود موفقیتی بس بزرگ خواهد بود

اقدامات اجرایی

برای تحقق یافتن این طرح در اولین قدم نیازمند گروه های انسانی زیر خواهیم بود :

الف- هیأت مدیره و سیاستگذار

ب- هیأت تحریریه یا مجموعه افرادی که به تأمین خوراک فکری و اعتقادی مجموعه کمک خواهند نمود .

ج- کار گروه فنی ، مهندسی که مجری فعالیت های تخصصی رایانه ای خواهند بود .

د- کار گروه فکری که مجری فعالیت های علمی و محتوایی مجموعه خواهند بود

ه- کار گروه هنری که مجری فعالیت های هنری و تبلیغاتی مجموعه و ضمانت کننده ی جذابیت اقدامات خواهند بود

ی- کار گروه زبان های خارجی که ترجمه مطالب و ارتباط با فرهنگ ها و قومیت های مختلف را بر دوش خواهند داشت .

آنچه مسلم  است جمع آوری و انسجام بخشی به بند های (ج)،(د)،(ه) و (ی) در دستور کار مدیریت اجرایی مجموعه بوده و توان جمع آوری و هماهنگی این گروه ها در همین ابتدای راه توسط ایشان تضمین می شود .

خواندن 4795 دفعه آخرین ویرایش در %ق ظ، %15 %473 %1395 ساعت %10:%دی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.